Święto Wisły odwołane – wysoka woda zalała plaże w Warszawie

Przygotowywane z wielkim rozmachem na dzień 24.05.2014 roku Święto Wisły zostało odwołane. Powodem odwołania imprezy stała się główna bohaterka uroczystości – rzeka Wisła. Po ostatnich opadach na południu kraju stan wody na całym odcinku z dnia na dzień znacznie się podnosił przekraczając we wszystkich miejscach stany alarmowe. W dniu wczorajszym, tj. 22.05.2014 roku przez Warszawę przetoczyło się czoło fali powodziowej zalewając bulwary i wszystkie plaże. Organizator Święta Wisły zapowiedział, że impreza odbędzie się w późniejszym terminie.

„Święto Wisły” to jedna z większych wodnych imprez organizowanych przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy nad rzeką Wisłą i bezpośrednio na niej samej. Głównym celem święta jest promocja wszelkich form aktywności wodnej. Organizator chce udowodnić, że nabrzeże rzeki – choć jeszcze nie w całości wyremontowane – to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i rekreacji. To także dobra okazja do środowiskowej integracji klubów wodniackich – ich promocji i aktywizacji. Oprócz prezentacji wszystkich jednostek pływających z całego dorzecza Wisły od statków, poprzez promy, a na kajakach skończywszy – na wszystkich odwiedzających zawsze czeka mnóstwo atrakcji w postaci: koncertów, wystaw sprzętu wodnego, pokazów ratownictwa, specjalności harcerskich, konkursów dla dzieci i dorosłych …

Wysoka woda na Wiśle pokrzyżowała również plany wszystkim wypożyczalniom kajaków oraz osobom, które aktywnie zamierzały spędzić ten weekend majowy korzystając z takiej formy wypoczynku. Wysoki stan wody na Wiśle przyczynił się również do wzrostu poziomu wód na wszystkich jej dopływach rzek. Wzrosły poziomy wód na Pilicy,  Świdrze, Narwii, a nawet na Wkrze, która nie jest bezpośrednio połączona z Wisłą. Taki stan rzeczy z pewnością potrwa kilka dni do momentu, aż woda spłynie na północ.

Nie oznacza to, że w nadchodzący weekend nasza wypożyczalnia kajaków będzie leniuchować! Wprost przeciwnie, w ten weekend jesteśmy do Państwa dyspozycji nad rzeką Wkrą. Nasi klienci z przyjemnością skorzystali z oferty alternatywnej i będą pływać na odcinku od Bolęcina do Borkowa przez jeden z ładniejszych malowniczo odcinków Wkry. Na obecną chwilę posiadamy jeszcze kilka wolnych kajaków, więc jeżeli tylko ktoś jest zainteresowany, to serdecznie zapraszamy. Kto pierwszy zadzwoni, ten ma 100% pewność, że kajak jeszcze otrzyma :)

Możesz także chcieć ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *